Printing Season

Czapki z nadrukiem – drukujemy na czapkach!

Nadruki na czapkach

Czapka z nadrukiem z perspektywy firmy, może być bardzo dobrym gadżetem reklamowym. Na tych wyprodukowanych przez znane marki niemal zawsze znajduje się logo, wyróżniające towar jako produkt danego przedsiębiorstwa (i przy okazji zwiększające zasięg marki). Nadruki na czapkach mogą być jednak wykorzystywane w celach reklamowych nie tylko przez firmy odzieżowe. Odpowiednio skrojona czapka z dyskretnie nadrukowanym logo albo z bardziej fantazyjnym printem może stać się świetną reklamą dla właściwie każdej firmy. Dobrze sprawdzą się także jako upominki dla klientów czy pracowników, budujące relacje z konsumentami i osobami zatrudnionymi w firmie. W tym celu najczęściej wybierane są czapki z daszkiem z nadrukiem – idealne na lato, dla ochrony głowy oraz oczu przed słońcem, bardzo dobry gadżet przy okazji różnego rodzaju eventów i imprez. W niektórych przypadkach można jednak rozważyć jako alternatywę czapki sportowe z nadrukiem (szczególnie, jeśli oferta firmy kierowana jest do sportowców) oraz czapki zimowe z nadrukiem.

Czapki z daszkiem z nadrukiem są także chętnie wykorzystywane jako gadżety dla fanów (obok produktów takich jak kubki, koszulki, akcesoria) – często zespołów muzycznych, ale też mang i anime (np. Pokemonów), książek (np. Harry Potter), gier (np. League of Legends) czy filmów (np. Gwiezdne Wojny). W takim przypadku z jednej strony reklamują one konkretny produkt, z drugiej – ich sprzedaż wielbicielom danej tematyki stanowi dodatkowe źródło zarobkowania. Mogą być również przeznaczone dla osób o konkretnych zainteresowaniach czy członków subkultur – jak chociażby czapki skate z nadrukiem dla skejterów.

Kontakt

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami i zamów wycenę.
Zamów wycenę

Czapka z nadrukiem jako gadżet reklamowy

Dlaczego czapka z nadrukiem dobrze sprawdzi się jako gadżet reklamowy? Przede wszystkim: jest przydatna. Latem częstokroć nosi się czapki z daszkiem, zwłaszcza na plażę czy dłuższe wyjazdy, by chronić głowę przed nadmiarem słońca. Podczas uprawiania sportów, zwłaszcza na jesieni i zimie często wygodna czapka jest konieczna, by zminimalizować ryzyko przeziębienia. Zimą zaś – ciepłe nakrycie głowy chroni przed mrozem. Dodatkowo, ładna czapka może być noszona przede wszystkim dla ozdoby. Tym samym taki gadżet zostanie lepiej przyjęty przez osoby, które go otrzymają i istnieje spora szansa, że naprawdę będą z niego korzystać. Odzież reklamowa z nadrukiem to dobry sposób na promocję w dobie, gdy tradycyjna reklama traci na mocy – odbiorcy często do zwykłych reklam podchodzą niechętnie albo nawet wcale ich nie dostrzegają.

Aby czapka dobrze spełniała swoją rolę jako gadżet reklamowy, ważny jest też jej właściwy projekt – również dostosowany do marki. Jeśli przedsiębiorstwo chce być postrzegane jako oferujące produkty wysokiej jakości, nie powinno wykorzystywać jako gadżetu reklamowego czapek wykonanych z gorszych jakościowo materiałów czy z nadrukiem, który szybko zejdzie w praniu albo wyblaknie od słońca. Zastanowienia wymaga także projekt graficzny. Małe, dyskretne logo może pozostać niezauważone, ale z kolei czapka z dużym nadrukiem, stricte reklamowym, może być mniej chętnie noszona. Jeśli czapka ma naprawdę przyciągać wzrok, nadruk nie powinien ograniczać się do logo – warto zadbać o ciekawą, kolorową grafikę. Dotyczy to szczególnie czapek z nadrukiem, które mają być sprzedawane fanom: tylko atrakcyjny nadruk może skłonić nawet największego wielbiciela do wydania pieniędzy. Ważne, aby grafika była spójna z wizerunkiem firmy, warto też dopasować barwy czapki do kolorystyki używanej w komunikacji marketingowej.

Katalog odzieży

Sprawdź dostępną odzież pod nadruk w naszym katalogu.
Katalog odzieży

Specyfika nadruku na czapkach

Nadruki na czapkach w Warszawie Wykonanie nadruku na czapce z daszkiem, ze względu na jej specyficzny kształt, jest często trudniejsze niż w przypadku koszulek czy toreb i nie zawsze jest możliwe każdą techniką. Nieco inne możliwości istnieją też w tym zakresie w przypadku czapki, która nie została jeszcze w całości uszyta (czyli na jej wykroju), a inne – w przypadku czapki gotowej. Na gotowe czapki nadruk najczęściej nanoszony jest termotransferem. Termotransfer sitodrukowy to metoda, w ramach której logo wykonuje się pierwotnie na folii termotransferowej lub papierze, a następnie „wgrzewa się go w czapkę w wysokiej temperaturze. Uzyskany w ten sposób nadruk ma jakość zbliżoną do tradycyjnego sitodruku. Wiernie oddaje kolory i szczegóły grafiki, może zostać użyty do naniesienia na czapkę nawet bardziej skomplikowanego wzoru, cechuje się także bardzo dużą trwałością. Nadruk na czapce, podobnie jak sitodrukowy, będzie odporny zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i pranie. Inną możliwością jest zastosowanie nadruku z foliami flex/flox. W przypadku czapek warto pamiętać, że grafiki lepiej nie nanosić w miejscu, w którym znajduje się szew – może on ją zniekształcić albo zmniejszyć jej trwałość. Jeśli więc wybrany model ma szew z przodu, print najlepiej umieścić z boku. Naniesienie nadruku na czapkę może być bardziej skomplikowane, kiedy jest ona wykonana z bardzo grubych materiałów – dotyczy to zwłaszcza czapek zimowych. Użycie technologii sitodrukowej w takim przypadku bywa niemożliwe. Alternatywą w takich przypadkach staje się haft komputerowy.

Czapki z nadrukiem od Printing Season

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty osoby potrzebujące czapek z własnym nadrukiem dla których szczególnie cenne są jakość oraz trwałość. Możemy przygotować dla Ciebie czapki z daszkiem z nadrukiem, czapki besjbolówki z nadrukiem oraz niektóre rodzaje czapek sportowych z nadrukiem. Specjalizujemy się również w wykonywani aplikacji haftem komputerowym, stosowanym często w przypadku czapek zimowych.

Stosowane przez nas metody pozwalają nam nanieść nadruk zarówno na czapki czarne, jasne, jak i kolorowe. Używamy różnego rodzaju farb, dzięki czemu z łatwością możemy osiągnąć różnorodne efekty. W przypadku metody termotransferu – najlepiej sprawdzą się farby plastizolowe, które mogą być wykorzystywane zarówno do prostych, jak i bardziej szczegółowych grafik. Ważna jest duża ostrość grafiki i żywość barw nadruku na czapce. A może nadruk powinien mieć jakość zbliżoną do wydruku cyfrowego? Można z powodzeniem wykonać go za pomocą sitodrukowego termotransferu cyfrowego.

Kontakt

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami i zamów wycenę.
Zamów wycenę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram