Printing Season

Sitodruk Warszawa - technika w naszej drukarni

Czym jest sitodruk?

Sitodruk to technika druku na koszulkach, w ramach której przygotowuje się szablon (grafikę), nałożoną na drobną siatkę. Farba jest przeciskana przez wcześniej przygotowaną matrycę, powielając obrazek na odpowiednio przygotowanym materiale. Efekt? Piękny wydruk wysokiej jakości, charakteryzujący się dużą wytrzymałością.

Technika sitodruku nadruku na koszulkach umożliwia wykonywanie szczegółowych nadruków niemal każdego rodzaju i koloru. To też najlepszy wybór dla projektów bardziej nietypowych. Grafika z połyskującym srebrem na koszulce? Neonowe, rzucające się w oczy barwy? Wypukłe nadruki na koszulkach? Sitodruk pozwala na osiągnięcie odpowiedniego efektu. Dodatkowo, dzięki możliwości użycia różnego rodzaju farb nadruk może zostać naniesiony na odzież wykonaną z różnych materiałów, zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach. Ta technika nadruków na koszulkach w Warszawie obecnie najczęściej jest wykorzystywana do nakładania nadruków na odzież. Szczególną popularnością cieszy się sitodruk na koszulkach albo torbach. Można się jednak spotkać także z sitodrukiem na szkle, metalu czy kartonie.

Sitodruk Warszawa

Sitodruk to metoda, której zalety doceniane są od setek lat. Została zainspirowana drukiem szablonowym, od tysięcy lat stosowanym na Dalekim Wschodzie, a za jej ojczyznę uznaje się Japonię. Z biegiem czasu technika ta była udoskonala i dziś spośród wielu technik druku to właśnie sitodruk gwarantuje dobre krycie wszelkich materiałów tekstylnych oraz najwyższą trwałość nadruku. Woda, pranie, promieniowanie UV nie są straszne ubraniom zadrukowanym przez nas metodą sitodruku w Warszawie. Wszystko dzięki dużej staranności wykonania nadruku oraz za sprawą różnych rodzajów farb, które dobieramy w zależności od rodzaju aplikacji i materiału, na jaki mają zostać nałożone.

W Printing Season przy wykonywaniu nadruków sitodrukiem wykorzystujemy:

Nadruki na koszulkachRoadway summer campNadruk ŚmierciNadruk rekina z otwartą paszczą

Farby plastizolowe

Farb plastizolowych używamy i przy tych prostszych, i przy bardziej skomplikowanych grafikach. Ten rodzaj farb pozwala precyzyjnie odtworzyć detale, wykorzystać całą paletę barw, a przy tym posiada najmniej ograniczeń technicznych. Ze względu na dużą gęstość i łatwość krycia – to idealny wybór tam, gdzie nadruk techniką sitodruku ma zostać naniesiony na ciemną powierzchnię. Jeśli pod nasze sitko trafia odzież z bawełny – farby plastizolowe to nasz numer jeden!

Farby wodne

Farby wodne idealnie sprawdzają się przy sitodruku na tkaninach jasnych i pozwalają uzyskać niezwykłe żywe kolory. Doskonale sprawdzają się przy barwnych, szczegółowych wzorach – farb wodnych można używać na gęstych siatkach, co gwarantuje ostrość grafiki. Wykonane nimi nadruki są miękkie, trwałe i pozbawione zapachu (farby wodne należą do farb bezwonnych i uważa się je za ekologiczne!).

Farby wywabowe

Farby wywabowe to innowacyjne środki wywabiające kolor, stworzone specjalnie z myślą o metodzie sitodruku! Użyte substancje usuwają część pigmentu z materiału, pozostawiając idealnie gładki, niewyczuwalny w dotyku wzór. Farby wywabowe stosowane są zwykle na tkaninach ciemnych, najlepiej wykonanych z bawełny.

Farby CMYK

Potrzebujecie druku jakości DTG? Tu również służymy pomocą, wykorzystując nasz system farb CMYKowych! Dzięki niemu możemy idealnie odzwierciedlić barwy i detale grafiki w druku – i to zarówno na jasnych, jak i na ciemnych tkaninach.

Sitodruk - jak przebiega proces druku w Printing Season?

Nadruki powstające w naszej pracowni sitodruku w Warszawie są szczegółowe i trwałe… o ile zostaną przygotowane ze starannością na każdym etapie produkcji – od przygotowania wzoru aż po suszenie gotowego nadruku. W jaki sposób tworzymy nadruki w Printing Season?

Pierwszym krokiem jest ustalenie szczegółów z klientem.

Na samym początku trzeba ustalić nie tylko wzór nadruku wykonywanego metodą sitodruku, ale też rodzaj i kolor materiału, na który ma być on naniesiony. Grafika musi zostać odpowiednio przygotowana w zależności od tego, na jakiej tkaninie będzie naniesiona. Od tych czynników zależy też wybór farb, które pozwolą uzyskać najlepszy efekt. W Printing Season oferujemy zarówno możliwość naniesienia grafik przygotowanych przez klienta, jak usługę zaprojektowania wzoru.

Następnie przygotowujemy pliki z grafiką.

Jeśli print ma być wielokolorowy, przygotowujemy separację kolorów, wykorzystując specjalistyczne oprogramowanie oraz nasze wieloletnie doświadczenie – tak, aby mieć pewność, że barwy w druku zostaną oddane jak najwierniej. Jeśli tkanina, na którą ma być naniesiony nadruk, jest ciemna, nasycamy kolory i dobieramy odpowiednią liniaturę. Gotowy plik trafia do drukarni, gdzie powstaje klisza, fachowo nazywana diapozytywem. Wreszcie przychodzi pora na dobranie sitka o właściwej gęstości siatki. Ta jest wybierana w zależności od grafiki oraz rodzaju farby, która ma zostać użyta. Kolejny etap to naświetlanie sitka wraz z projektem druku.

Nanoszenie farby na odzież i utrwalanie.

Każdy kolor, który ma pojawić się na grafice, zostaje przez nas nałożony na materiał oddzielnie. Każdy też wymaga przygotowania oddzielnej matrycy. (Ze względu na to koszt nadruków wielokolorowych jest wyższy.) Takie postępowanie gwarantuje, że gotowy nadruk będzie szczegółowy, a kolory grafiki zostaną precyzyjnie odwzorowane w druku.

Gotowy nadruk jest utrwalany i dokładnie suszony. I wreszcie – otrzymujemy gotowy produkt, pięknie ozdobioną koszulkę, torbę, czapkę. Dzięki połączeniu nowoczesnych technologii, doświadczenia, najnowszego systemu farb i tradycyjnej techniki, uzyskujemy miękkie, precyzyjnie wykonane aplikacje, zachowujące wszystkie szczegóły grafiki.

Nadruk na koszulce z kościotrupem

Od czego zależy cena usługi sitodruku w Warszawie?

W parze z wysoką jakością wydruku metodą sitodruku w Warszawie i dużymi możliwościami druk ma jeszcze jedną zaletę – niską cenę przy dużej ilości zamówień! Wykonanie nadruku staje się opłacalne już przy nakładzie dwudziestu sztuk, a im większe zapotrzebowanie, tym niższy koszt jednostkowy. Dodatkowo, na cenę ma wpływ ilość kolorów, które mają zostać wykorzystane w grafice. Droższy będzie także sitodruk wielkoformatowy. Cennik sitodruku opracowywany jest więc zawsze indywidualne – w zależności od rodzaju grafiki oraz ilości zamówionego towaru. Z tego względu nadruk metodą sitodruku jest szczególnie opłacalny na przykład przy zamawianiu koszulek i gadżetów firmowych, eventowych, muzycznych czy nadruków reklamowych w dużych ilościach.

Dodatkowo, na cenę ostatecznego zamówienia nadruku sitodrukowego wpływa także zakres usług (istnieje możliwość zamówienia także projektu grafiki) oraz koszty odzieży, która ma zostać ozdobiona.

Dlaczego warto wybrać technikę sitodruku?

Sitodruk zapewnia wysoką jakość, precyzję i trwałość nadruku, odpornego na pranie i nieblaknącego pod wpływem promieni słonecznych. Pozwala na naniesienie wzoru zarówno na materiały jasne, jak i ciemne, daje też możliwość umieszczenia na nich ciekawszych aplikacji – wypukłych czy błyszczących. Świetnie sprawdza się przy zadruku odzieży, gadżetów takich jak torby oraz powierzchni płaskich. Przy większych zamówieniach koszt sitodruku jest relatywnie niski, to więc pierwszy wybór w przypadku dużego zapotrzebowania.

Na technikę sitodruku natomiast lepiej nie decydować się, jeśli zamówienie ma zostać złożone jedynie na kilka egzemplarzy. Koszt jednostkowy w takim wypadku jest zbyt wysoki. Dlatego zapraszamy do składania zamówień osoby i firmy, które potrzebują przynajmniej dwudziestu nadruków.

Specjalne farby sitodruku w Warszawie

W naszej pracowni sitodruku w Warszawie wykorzystujemy farby z efektami specjalnymi, dzięki czemu Twój nadruk może wyglądać jeszcze lepiej i zdecydowanie wyróżnić się z tłumu. Do wyboru są farby złote czy srebrne, które świetnie sprawdzą się przy bogato zdobionych nadrukach. Dostępne są również farby z efektem 3D, dzięki czemu Twoja koszulka z nadrukiem nabierze nowego wymiaru. Najbardziej efektowne są farby fotoluminescencyjne - będą świetnie wyglądać na koszulkach czy czapkach, które ubierasz po zmroku. Wykorzystanie specjalnych farb na Twojej odzieży daje Ci bardzo duże możliwości spersonalizowania Twojego nadruku. Dzięki nim możesz sprawić, że Twoja koszulka czy bluza będzie wyglądać naprawdę oryginalnie i wyjątkowo. Korzystamy z farb czołowych producentów t.j. Wilflex czy Rutland.

Karuzela do sitodruku

Do znakowania odzieży metodą sitodruku używamy niezwykle wydajnych i precyzyjnych maszyn marki M&R. Te karuzele sitodrukowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku - i nie bez powodu. Efekt, jaki można dzięki nim uzyskać, zachwyca pod każdym względem. Nadruk na koszulce czy bluzie jest wyjątkowo nasycony kolorami, a cała grafika nadrukowana jest z najwyższą precyzją i dokładnością. Dzięki temu Twój projekt będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Karuzele M&R są także niezwykle wydajne, dlatego możemy w krótkim czasie obsłużyć nawet bardzo duże zamówienia. Nie straszne nam hurtowe ilości koszulek wykonanych metodą sitodruku w Warszawie, jeśli więc potrzebujesz szybko zadrukować dużą partię ubrań - zdaj się na nas.

Najważniejsze cechy techniki sitodruku:

Opłacalny przy dużych nakładach

Koszt wykonania jednego nadruku jest niski przy zamówieniu dużej ilości nadruków.

Efekty specjalne

Sitodruk jest jedyną techniką, która daje możliwość uzyskania efektów specjalnych nadruku.

Najlepsza jakość nadruku

Sitodruk to jedna z najtrwalszych metod znakowania odzieży. Jest odporny na wysokie temperatury podczas prania czy prasowania. Nie trzeba się też obawiać, że nadruk popęka lub straci kolor.

Kontakt

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami i zamów wycenę.
Zamów wycenę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram