Sublimacja - nadruki na wykrojach

Sublimacja

Sublimacja to jedna z popularniejszych i trwalszych metod znakowania odzieży. Doskonale nadaje się do druku na odzieży sportowej – głównym warunkiem, jaki musi spełnić materiał, aby można było na nim drukować metodą sublimacji, jest wysoka zawartość poliestru (min. 80%). Z tego względu świetnie sprawdzi się również do druku na przykład na poszewkach na poduszki, smyczach, parasolach czy torbach. Tą metodą można znakować wyłącznie materiały poliestrowe o jasnym kolorze. Sublimacja może być wykorzystywana do skomplikowanych projektów z wieloma odcieniami, kolorami i tonami, takich jak na przykład zdjęcia. Nadruk idealnie odwzorowuje kolory i szczegóły, a przy tym wygląda niezwykle realistycznie.

W druku sublimacyjnym wykorzystuje się tusz sublimacyjny, który nakłada się na papier do sublimacji (tzw. transferowy), a następnie nadruk jest przenoszony z papieru na materiał za pomocą specjalnej prasy do sublimacji. Do tego procesu niezbędna jest wysoka temperatura, która pozwala na podgrzanie barwnika – zmienia on wtedy stan skupienia ze stałego na gazowy i wtedy przenika włókna poliestrowego materiału. Po przeniknięciu całego nadruku na materiał obniża się temperaturę, a włókna z przyjętym tuszem się zamykają. W ten sposób nadruk jest „wdrukowany” w materiał, a nie tylko naniesiony na jego powierzchnię. Dzięki temu jest niewyczuwalny, a także bardzo trwały – bez problemu zniesie wiele prań, co jest szczególnie ważne przy odzieży sportowej, która często trafia do pralki.

Sublimacja na wykrojach

Najważniejsze cechy techniki sublimacji:

Cyfrowa jakość

Druk sublimacyjny, tak, jak i druk cyfrowy, pozwala na pełne oddanie gamy kolorystycznej projektu, zachowując przy tym wszystkie cienie czy przejścia tonalne. Różnica polega na materiale – do sublimacji musi to być poliester, a to druku cyfrowego bawełna.

Druk od jednej sztuki

Ta metoda świetnie sprawdzi się zarówno przy dużych, jak i mniejszych zamówieniach – jest opłacalna nawet od jednej sztuki. Będzie więc idealna do indywidualnych zamówień – może chciałbyś mieć oryginalną koszulkę na siłownię z własnym nadrukiem?

Najlepsza jakość nadruku

Nadruk jest niezwykle realistyczny, a każdy, nawet najdrobniejszy szczegół jest widoczny. Dzięki temu, że barwnik wnika w materiał, nie ma możliwości sprania nadruku. Sublimacja jest odporna na warunki atmosferyczne, ścieranie, pranie i ręczne czyszczenie.

Kontakt

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami i zamów wycenę.
Zamów wycenę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram