Printing Season

Folie flex i flock - druk od jednej sztuki

Folie flex i flock

Nadruk termotransferowy można wykonać za pośrednictwem folii typu flex lub flock. Ta pierwsza folia jest cieńsza i pozwala na otrzymanie gładkiego, sztywnego nadruku. Flock jest natomiast folią grubszą, z charakterystyczną, aksamitną, „meszkową” strukturą. Odpowiednio przygotowana folia, duża siła docisku oraz wysoka temperatura są konieczne, aby jakość nadruków flex/flock była wystarczająca.

Ten rodzaj nadruków jest stosunkowo tani (koszty startowe są niewielkie), szybki w przygotowaniu i z powodzeniem może być stosowany do produkcji pojedynczych egzemplarzy. Dobrze sprawdza się przy nanoszeniu na tkaniny prostych napisów albo symboli. Może być też z powodzeniem stosowany tam, gdzie nałożenie nadruku inną metodą jest trudne bądź niemożliwe.

Zarówno flex, jak i flock, zapewniają idealne krycie kolorem i uważane są za dość trwałe. Rzadko jednak stosuje się je do przenoszenia na odzież grafik bardziej skomplikowanych – zwłaszcza z przejściami tonalnymi między kolorami albo o niewielkich elementach. Ilość barw, które mogą być użyte przy nadrukach flex czy flox również jest ograniczona.

Tytka na klamoty

Najważniejsze cechy techniki:

Niskie koszty początkowe

Zamawiając nawet pojedynczy nadruk, nie ponosisz, żadnych dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem do druku.

Druk od jednej sztuki

Ta technika świetnie się sprawdza, gdy chcemy wykonać pojedynczą koszulkę z nadrukiem.

Wysoka trwałość nadruku

Folie flex i flox charakteryzują się wysoką odpornością nadruku nawet po wielokrotnym praniu.

Kontakt

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami i zamów wycenę.
Zamów wycenę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram