Printing Season

Jak zaprojektować koszulki z nadrukiem?

Dodano 26 listopada 2019
0

Chcesz założyć własną markę koszulek z nadrukiem? Jedną z ważniejszych rzeczy w tym biznesie jest odpowiedni projekt, który zostanie wydrukowany na T-shircie. Klienci „kupują oczami”, dlatego przede wszystkim musisz zadbać o to, żeby projekt przyciągał wzrok i był estetyczny. Sam nadruk może też opowiadać pewną historię, z którą kupujący może się utożsamiać. Dzięki temu chętnie zakupi właśnie u Ciebie T-shirt z nadrukiem, który będzie pasować do jego osobowości i tego, co sam chciałby przekazać swoim ubiorem. Dowiedz się więc jak najlepiej zabrać się za projektowanie nadruków, żeby klienci chętnie sięgali po Twoje produkty!

Do czego potrzebujesz koszulek z nadrukiem?

Zanim zabierzesz się za projektowanie musisz określić cel, dla którego w ogóle chcesz produkować koszulki z nadrukiem. Czy tworzysz nową markę, a T-shirt ma być produktem, który chcesz sprzedawać? Weź wtedy pod uwagę styl w jakim chcesz projektować, popyt na tego rodzaju projekty i określ całą strategię biznesową. Rozważ przeprowadzenie badań, aby odkryć gusta swoich klientów. Pamiętaj, że nawet najlepszy produkt nie sprzeda się, jeśli nie będzie się podobał nikomu innemu poza Tobą. Ważne jest więc poznanie swojej grupy odbiorców i zaproponowanie im takiego produktu, który chętnie kupią.

Jeżeli jednak nie planujesz rozwijać swojej własnej marki, to T-shirty z nadrukiem mogą spełniać też funkcję marketingową. Koszulka w formie upominku reklamowego, pamiątki z jakiegoś wydarzenia, czy po prostu do wykorzystania wewnątrz firmy dla pracowników to świetny pomysł na to, aby za pomocą nadruku promować firmę i to, czym się zajmuje. W takim wypadku ważnym elementem jest dobrze dobrane logo marki, albo hasło przewodnie, które kojarzy się z firmą. Dzięki temu ludzie, którzy zobaczą T-shirt z takim projektem mogą mieć od razu pozytywne skojarzenia z marką, a w przyszłości mogą chętnie zainteresować się produktami lub usługami, które sprzedaje firma.

Przemyśl swój projekt

Najważniejszą rzeczą, o jakiej musisz myśleć podczas całego procesu projektowania jest to, że tworzysz pomysł dla konkretnej osoby. Zastanów się, co chcesz przekazać swoim projektem i co inni mają w nim zobaczyć. Czy chcesz to wyrazić za pomocą samego obrazu, samego napisu, czy jako połączenie obu tych rzeczy? Jeżeli projekt ma być samym obrazem, to musi on mocno przykuwać wzrok i być zaprojektowany z dbałością o każdy szczegół. W przypadku nadruków z samym napisem najważniejszy jest odpowiedni dobór typografii do treści przekazu. Połączenie obu tych rzeczy dobrze przemyśl – eksperymentuj z różną typografią, aby w końcowym projekcie obie te rzeczy wzajemnie się uzupełniały, a jedna nie była zdominowana przez drugą.

Pamiętaj, że ostateczny projekt ktoś będzie nosił na sobie, więc weź pod uwagę to, jak końcowy efekt będzie wyglądał na kimś. Nadruk musi być też odpowiedniego rozmiaru, żeby zmieścił się na obszarze koszulki, który można zadrukować. Jeżeli bierzesz pod uwagę również sprzedaż topów bez ramiączek, to musisz to także uwzględnić w projekcie. Ważne jest, aby projekt wyglądał dobrze na koszulce w każdym rozmiarze – jest to o tyle istotne, że Twoje produkty będą kupować ludzie w różnych rozmiarach, a każdy z nich chciałby dobrze wyglądać w swoim ubraniu. Po skończonym projekcie warto też pokazać go kilku osobom, które na chłodno go ocenią i mogą wyłapać ewentualne błędy. Takie opinie mogą być bardzo cenne, ponieważ inni mogą zauważyć coś, na co Ty wcześniej nie zwróciłeś uwagi.

Dopasuj sposób drukowania

Oprócz dobrego projektu bardzo ważny jest też sposób, w jaki nadruk zostanie naniesiony na koszulkę. Obecnie istnieje kilka sposobów zadrukowywania odzieży, ale dwa z nich wykorzystuje się najczęściej. Pierwszym sposobem jest metoda DTG. Opiera się to na działaniu druku atramentowego, a nadruk jest bezpośrednio drukowany na tkaninie. Plusem tej metody jest dobre oddanie kolorów i szczegółów obrazu, a także szeroki wybór barw, które mogą zostać nadrukowane. Zdecydowanym minusem tej metody jest jej koszt w przypadku druku większej ilości produktów. Im więcej się drukuje, tym mniej jest to opłacalne i z tego względu poleca się tę metodę do pojedynczych sztuk. Jeżeli więc planujesz sprzedaż dużej ilości koszulek z nadrukiem, może nie być to najlepsza opcja.

Drugą najpopularniejszą metodą jest sitodruk, czyli inaczej druk sitowy. Ta technika ma wyjątkowo długą tradycję i od dawna jest ceniona za swoją niebywałą trwałość – żadne pranie mu nie straszne. Bardzo dobrze oddaje kolory i szczegóły projektu. Dużą zaletą w przypadku większych zamówień, czyli właśnie w przypadku tworzenia własnej marki koszulek, jest cena. Im więcej zamówisz, tym koszt wyprodukowania jednej koszulki jest tańszy. Przyjmuje się, że sitodruk opłaca się już przy zamówieniu 20-30 sztuk odzieży. Każda kolejna sztuka obniża jednostkowy koszt. Jeśli więc myślisz o dużym zamówieniu koszulek z nadrukiem czy to jako produkt reklamowy, czy to do własnego sklepu z T-shirtami, sitodruk będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram