Printing Season

7 wskazówek, które pomogą Ci w stworzeniu własnej marki koszulek z nadrukiem

Dodano 25 listopada 2019
0

Myślisz nad rozwinięciem marki koszulek z własnymi nadrukami? Niezależnie od tego, czy chcesz przekuć swoje projekty we własną markę, czy też masz swoje pomysły i chcesz komuś zlecić projektowanie – ten artykuł pokaże Ci, o czym musisz pomyśleć, zanim rozpoczniesz działalność.

Poznaj 7 wskazówek, dzięki którym rozpoczęcie sprzedaży odzieży z własnym nadrukiem będzie dużo prostsze!

Określ charakter swojej marki

Jedną z ważniejszych rzeczy, które musisz przemyśleć na samym początku, jest określenie charakteru swojej marki. Interesujący brand ma dużo większe szanse wybić się w branży koszulek z nadrukiem. Zastanów się, co będzie Cię wyróżniać na tle konkurencji i co sprawi, że klienci będą chcieli wybrać właśnie Twoje produkty. Czy będą to niebanalne i kontrowersyjne nadruki? Koszulki z motywem jednego serialu? A może chcesz stworzyć artystyczną markę, a każdy t-shirt ma być małym dziełem sztuki?

To, czym się wyróżnisz będzie też miało wpływ na to, jak będzie postrzegana Twoja marka wśród klientów. Pomyśl, czy chcesz pokazać się jako marka premium, nowoczesna, poważna, a może z dystansem. Wizerunek firmy musi być spójny z tym, co prezentujesz na odzieży z własnym nadrukiem.

Zdefiniuj swoją grupę odbiorców

Zanim zabierzesz się za projektowanie, określ dokładnie swoją grupę docelową. W tym celu opisz dokładnie osobę, którą chcesz przyciągnąć do swojej marki. Zastanów się kim jest, co lubi i jakie ma zainteresowania – może chcesz tworzyć koszulki z nadrukiem tylko dla wąskiej grupy odbiorców, np. związane z jakimś serialem?

Tworząc dla konkretnej grupy ludzi łatwiej będzie też prowadzić działania marketingowe. W tym celu możesz wykorzystać social media – reklamuj się tam, gdzie Twoi odbiorcy spędzają czas. Grupy na Facebooku, influencerzy na Instagramie, różne społeczności internetowe – wszędzie tam możesz znaleźć ludzi, którzy chętnie założą Twoją odzież z nadrukiem.

Poświęć trochę czasu na poznanie swojej koncepcji

Zastanów się, jakie projekty chcesz umieścić na koszulkach. Pomyśl długofalowo – w końcu nie chcesz po kilku sztukach nagle stwierdzić, że dalej nie masz już żadnych pomysłów. Kolejne projekty powinny dobrze reprezentować markę, a jednocześnie być świeże i inne od tego, co już było. Możesz umieszczać na t-shirtach klasyczne wzory, albo skomplikowane projekty – ważne jednak, żeby zachować spójność z tym, jak Twoja marka ma być postrzegana. Inspiruj się najnowszymi trendami, ale nie kopiuj ich.

Wysłuchaj szczerych opinii

Wiadomo, że własne pomysły wyglądają najlepiej w swojej głowie, ale warto pokazać swój projekt komuś, kto spojrzy na niego świeżym okiem. Nie ograniczaj się jednak tylko do znajomych, którzy czasem mogą być nie do końca obiektywni i nie chcąc sprawić Ci przykrości, przesadnie pochwalą Twój pomysł. Poszukaj opinii wśród różnych osób, które konstruktywnie i uczciwie ocenią Twój projekt i cały wizerunek marki. Im więcej uczciwych odpowiedzi zbierzesz na temat swoich pomysłów, tym lepiej będziesz mógł określić kierunek, w jakim chcesz podążać.

Daj się poznać

Dobry pomysł to nie wszystko – musisz go odpowiednio sprzedać. Nawet najpiękniejsze koszulki z nadrukiem nie sprzedadzą się, jeśli nikt się o nich nie dowie. Jako początkująca firma na pewno musisz zwrócić uwagę na swój budżet i dobrze zastanowić się, w co zainwestować pieniądze. Zadbaj o swoją obecność w sieci – social media to idealne miejsce na niskobudżetowy marketing na początek. Zadbaj o kwestie wizualne, ponieważ w sieci to właśnie obraz przyciąga największą uwagę. Możesz zatrudnić modeli i fotografów, którzy na zdjęciach uchwycą esencję Twojego brandu, a klient po obejrzeniu Twoich koszulek z nadrukiem będzie mógł utożsamiać się z Twoją marką. Prowadzenie Instagrama z przyciągającymi wzrok zdjęciami na pewno zwróci uwagę odbiorców na Twoją firmę, a zaangażowana społeczność zbudowana wokół marki to prosta droga do sukcesu.

Zrób produkt wysokiej jakości

Jakość jest niezwykle istotna, a pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Pokaż klientom, dlaczego powinni kupić odzież z nadrukiem właśnie u Ciebie. Oryginalny i przykuwający wzrok nadruk też jest ważny, ale nawet najpiękniejszy projekt może być zniszczony przez kiepskie wykonanie. W przypadku t-shirtów bardzo ważna jest jakość tkaniny – w końcu ktoś będzie nosił Twoją koszulkę cały dzień, więc musi być wygodna. Pracuj z najlepszym materiałem, na jaki pozwala Twój budżet. Ważna jest też oczywiście wysoka jakość nadruku.

Wybierz sprawdzoną drukarnię

Masz już skończony i dobrze wykonany projekt, który musisz przenieść na koszulkę. Zarówno jakość użytego materiału, jak i samego nadruku musi być bardzo wysoka – klienci zwracają na to uwagę. Nawiąż współpracę ze sprawdzoną firmą. Poświęć trochę czasu, żeby dopasować swoje wymagania i budżet do efektu końcowego. Zwróć uwagę na wszelkie koszty, możliwości rozmiarów, opcje etykietowania itp. – wszystkie te czynniki wpływają na końcowy produkt, który klient dostanie do ręki. Znajdź firmę, która potraktuje Twój pomysł poważnie i będzie starannie obchodzić się z Twoim produktem. W Printing Season masz pewność, że Twoje koszulki z nadrukiem potraktujemy jak własny produkt końcowy, a Twoi klienci na pewno będą zadowoleni.

Pamiętaj, że sukces zwykle nie nadchodzi z dnia na dzień. Poświęć czas na przemyślenie każdej kwestii. To jak, jesteś gotowy stworzyć swoją markę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram