Printing Season

Techniki druku na koszulkach - jaka najlepsza?

Dodano 19 listopada 2018
0

Najlepsza i najtrwalsza odzież reklamowa z nadrukiem? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Natomiast jedno jest pewne, wszystkim chodzi o ten sam efekt – nadruk musi być trwały i dzielnie znosić każde kolejne pranie.

W dobie różnych technik zadrukowywania tekstyliów – ciężko jest szybko znaleźć taką, która będzie idealnie odpowiadała na nasze potrzeby. Jednak hej – chyba właśnie dlatego czytasz teraz nasz tekst, w którym przyjrzymy się najtrwalszym technikom nadruku.

Sitodruk – lider trwałości nadruku na koszulce

O tej tradycyjnej technice z najdłuższym stażem pisaliśmy już w naszym poprzednim wpisie. Popularny sitodruk jest bez wątpienia najpopularniejszą i najczęściej wybieraną metodą druku na różnego rodzaju tekstyliach. Sitodrukiem możemy pokrywać powierzchnie takie jak: materiały poliestrowe, bawełniane, a także szkło, papier, ceramikę oraz drewno. Dodatkowym atutem jest cała paleta uzyskania nietypowych efektów. Co przez to rozumiemy? Marzy Ci się neonowy, srebrny lub złoty nadruk? Sitodruk bez większego problemu spełnia takie marzenia. Ta najtrwalsza z metod wymaga jednak jednego projektu dla całego nakładu oraz nie nadaje się do znakowania na polarach.

Termotransfer

Właściwie zrealizowany nadruk tą metodą z użyciem folii dobrej jakości, odpowiedniej temperatury oraz czasu zgrzewania powinien być gwarancją odporności na uszkodzenia i pranie materiału. Koszty produkcji koszulek techniką termotransferu są stosunkowe niskie, dlatego rekomenduje się ją do niskonakładowych projektów.

Sublimacja

Zależy Ci na dokładnym odwzorowaniu projektu graficznego na koszulce? Voila – nie mogłeś lepiej trafić. Przy jakich realizacjach korzystamy z sublimacji? Na przykład podczas drukowanie zdjęć na materiałach. Nadruk wykonany tę metodą słynie z trwałości, elastyczności i dobrego odwzorowania kolorów. Wadą na pewno są ograniczenia w kwestii doboru materiału. W tym wypadku marzenia o bawełnianych koszulek odkładamy na bok i stawiamy na poliester lub materiał z jego domieszką. Co do koloru – tutaj najlepiej sprawdzają się kolory bardzo jasne.

DTG – nadruk cyfrowy

Tutaj sytuacja jest prostsza – wzór w postaci grafiki rastrowej nanosimy na wybrane przez nas tekstylia przy pomocy drukarki cyfrowej. Wzór naniesiony drukiem DTG na pewno będzie idealnie odwzorowany, w pełnym kolorze, zostaną też zachowane przejścia tonalne.

Jednak musimy pamiętać, że nie chodzi tylko o wybranie odpowiedniej metody nadruku, a także o jakości nośnika. Koszulka, bluza lub inna powierzchnia musi być dobrej jakości – w innym wypadku nawet sitodruk nie pomoże i grafika ulegnie zniszczeniu, podziurawi się lub będzie blaknąć. Na co zwracać uwagę? Głównie na gramaturę. Najlepiej jest czasem zbadać temat empirycznie, zaglądnąć do szafy i porównać swoje ulubione koszulki.

Printing Season specjalizuje się w najtrwalszej technice, tj. sitodruku – jeżeli masz więcej pytań nt. metod znakowania odzieży reklamowej – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram